"SunWay

Menu
volejte 777 111 247

Markýzy

Markýzy mají nespornou výhodu v možnosti zastínění větších ploch teras, balkónů, prosklených výloh či zimních zahrad. Vytváří příjemný celkový vzhled objektu a stávají se tak jeho nedílnou součástí. V naší nabídce najdete velké množství typů markýz, které dokáží vyhovět náročným požadavkům našich klientů. Látky jsou vyrobeny z 100% akrylového vlákna a vyznačují se dlouhou životností a stálobarevností. Výběr látek je z velkého množství moderních vzorů mimo jiné rakouské firmy Sattler.

Námi nabízené markýzy jsou od českého výrobce značky Climax. Na tyto námi dodávané markýzy poskytujeme 4 letou záruku. V roce 2016 jsme se rovněž stali zástupcem předního světového výrobce markýz, firmy Stobag pro Českou republiku.

Vizualizace markýz Stobag – vyzkoušejte zde on-line vizualizace markýz.

Ovládání markýz

Markýzy menších rozměrů lze poměrně jednoduše ovládat nasazovací klikou. Nesporně pohodlnější a komfortnější je pak ovládání markýzy pomocí elektromotoru, který je osazen do hřídele. Stejně jako u ostatních prvků venkovního stínění můžeme vybírat mezi ovládáním na tlačítkový spínač, dálkový ovladač, případně pak ovládání pomocí chytrého telefonu či tabletu. Elektricky ovládané markýzy lze opatřit navíc bezpečnostními prvky typu: otřesové čidlo, větrné či dešťové čidlo. Ne každý prvek je však vhodný pro daný dům a tak je dobré výběr vhodného bezpečnostního prvku konzultovat s odborníky.

Kotvení markýz

Každá markýza má odlišný způsob kotvení, na každý typ se používá jiný počet konzol, atd. Výběr vhodného kotvícího materiálu je především na montážní firmě, která za samotnou montáž nese plnou odpovědnost. Naše společnost na kotvícím materiálu nikdy nešetří a používá pouze ty nejkvalitnější kotvící prvky. Chemickou maltu a speciální kotvící materiály značky Fischer. Do zateplení pak používáme speciální kotvy Thermax Fischer, které se vyznačují především přerušeným tepelným mostem. Nedochází tak k promrzání v místě kotvení.

Thermax Fischer