"SunWay

Menu
volejte 777 111 247

Svislé fasádní clony

Svislé látkové clony jsou technologicky jednoduché svislé, nebo výklopné látkové rolety s návinem na hřídel. Do těchto clon se používají zpravidla technické tkaniny Soltis. Tkanina Soltis je vyrobena ze 100 % polyesterového vlákna a vrchní PVC vrstvou. V látce jsou malé otvory, které umožňují přirozenou ventilaci a částečný průhled látkou ven. Vzhledem k technologii výroby látky Soltis, kdy jsou jednotlivá vlákna takzvaně předpínána, dosahují velké pevnosti a odolnost proti větru. Čistota designu těchto clon s návinem do schránky a téměř neomezená životnost tkaniny jsou důvodem pro zvyšující se zájem o tyto stínící prvky jak u architektů, tak i u konečných uživatelů pro individuální bydlení.

Stejně jako u markýz i u fasádních svislých clon nabízíme celou řadu typů. Na těchto stránkách uvádíme pouze vybrané typy, které jsou nejpoužívanější a cenově nejdostupnější. V případě potřeby jsme samozřejmě schopni doporučit i jiný typ, tak abychom vyhověli požadavkům zákazníka.

Roleta SunStop

Sunstop

Nejjednodušší a cenově nejdostupnější svislou clonou je roleta Sunstop. Tato roleta je zpravidla umístěna venku před oknem (kotvení na rám okna) a díky tomu její speciální tkanina zachytí tepelné sluneční záření dříve, než pronikne přes sklo do interiéru. Roleta SunStop propustí ideální množství denního světla, tlumí však ostré paprsky a zamezí například nepříjemným odleskům na obrazovce televizoru či monitoru počítače.

ROLTEX 75 / ROLTEX 95 svislá markýza

ROLTEX 75 / ROLTEX 95

Roltex je kompaktní okenní svislá clona, která je stále častěji využívána nejen pro administrativní budovy, ale především v privátním sektoru. Především ideální vlastnosti tkaniny Soltis této cloně dodávají svou jedinečnost. Box této clony dodáváme v několika provedeních a to: ve tvaru čtverce, se zkosením 45°, nebo kulatý u velikosti 95 mm. Spodní profil je fixován v bočních lištách.

ZIPROL 95 / ZIPROL 125

ZIPROL 95 / ZIPROL 125

Stejně jako svislá fasádní clona Roltex je i ZIPROL velmi oblíbeným stínícím prvkem mezi zákazníky. Rozdíl je v tom, že tato clona využívá zip, který je přivařen po straně stínící textilie. Ten zaručuje přesné vedení stínící textilie ve vodící liště a mezi látkou a vodící lištou nejsou žádné viditelné mezery. Box této clony dodáváme v několika provedeních a to: ve tvaru čtverce, se zkosením 45°, nebo kulatý u velikosti 125 mm.

V-ROL 63

V-ROL 63

Ekonomické provedení svislé fasádní clony. V-ROL nemá žádný box, návin látky je tak přiznaný stejně tak jako boční konzole. Její využití je tak především v místech, kde je zajištěno přirozené krytí hřídele například předem vytvořenou kapsou, přesahem střechy, či nadpražím oken. Fixace látky je zajištěna vodícím lankem.

WINROL 85 / WINROL 100

WINROL 85 / WINROL 100

Jedná se o kombinaci svislých clon Roltex a V-Rol 63. Tato svislá fasádní clona má krytí hřídele s látkou zajištěno pomocí boxu, ale vedení látky je pouze za pomocí lanka. Jde tak o jistý kompromis, který si najde své uplatnění při zastínění oken tak, kde nelze použít vedení v lištách, ale je zde kladen požadavek na krytí hřídele s látkou.

WINARM

WINARM

Výklopná fasádní markýza se sklopným ramenem. Naklopení ramen je možné ve dvou variantách a to 90° a 135°. U tohoto typu stínění může být použita jak látka Soltis, Sege 600, Mermet 5500 nebo i akrylová látky z kolekce Sattler. Markýza je vhodná především pro montáž na fasádní domy, obchody, ale i pro stínění balkónů bytových domů.