"SunWay

Menu
volejte 777 111 247

Venkovní rolety

Venkovní rolety se používají nejen jako ochrana proti přímému slunci, ale také jako výborný termoizolační doplněk našich oken. Rolety představují také vynikající protihlukovou ochranu. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na zvýšený pocit bezpečí, který díky instalací venkovních rolet získáme. Hliníkové předokenní rolety pak představují skvělou ochranu před povětrnostními vlivy, která chrání plastová, dřevěná i hliníková okna proti rozmarům počasí a znatelně tak prodlužují jejich životnost. Způsoby ovládání u venkovních rolet jsou opět různé. Na výběr je z manuálního ovládání pomocí šňůry či pásky, dále i zde máme možnost osadit rolety elektromotorem. Při motorizaci venkovních rolet můžeme použít klasický tlačítkový spínač, případně pak komfortnější dálkové ovládání. S možnostmi instalace a ovládání Vám rádi poradíme. Širší přehled najdete také na specializovaných stránkách tohoto druhu stínění - rolety Praha.

Venkovní roleta předokenní

Předokenní rolety

Předokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Velikost boxu rolety je vždy dána celkovou výškou rolety. Platí tak čím větší výška, tím větší musí být samotný box, tak aby se nám do něj lamely při vytažené poloze vešli. Lamely mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou), případně pak plastové. Odolnost hliníkových lamel je nesrovnatelně vyšší a je vždy třeba důkladně zvážit zda-li je naše představa vhodná pro naše použití. Hliníkové vodící lišty se připevňují do rámu okna, případně je lze ukotvit i do ostění. Vodící lišty dodáváme ve více tvarových provedeních umožňující optimální osazení rolety. Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku. V našem standardním vzorníku barev lze vybírat z desítky barevného provedení boxu, vodících lišt i lamel samotných.

Venkovní roleta podomítková

Podomítkové provedení

Podomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády. Roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Box je navíc opatřen polystyrenovou deskou a omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítnutí.

Venkovní rolety Heluz - rolety do překladů

Rolety do překladů

V nedávné době vyvinuli výrobci okenních překladů také schránky pro rolety. Roletový překlad (RONO, HELUZ) tak slouží nejen nadokenní nosný překlad, ale i zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů - venkovních rolet a žaluzií. Schránka bývá vyrobená z jednoho kusu. V překladu bývají uvnitř prostoru pro roletu v jeho horní části již zabudované lišty pro upevnění držáku hřídele rolety, které umožňují posunutí držáku rolety podle konstrukční šířky okna. Pancíř na hřídel upevňujeme pomocí ocelových závěsných pružin. Montáž rolet do těchto překladu bývá poměrně náročná vzhledem k malému prostoru pro manipulaci, nejen z tohoto důvodu doporučujeme zákazníkům konzultovat osazení takovýchto překladů s co největším předstihem, aby si byli schopni včas uvědomit co je čeká v případě, že si zvolí tento způsob řešení venkovních rolet.