"SunWay

Menu
volejte 777 111 247

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat prostup slunečních paprsků do našich oken, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru. Tento způsob zastínění nám tak dokáže ušetřit i nemalé finanční prostředky za platby energií (klimatizace). Ovládání žaluzií je standardně manuální pomocí zalamovací kliky, případně pak lze žaluzie osadit elektromotorem. Motoricky osazené žaluzie lze ovládat buď to tlačítkovým spínačem, případně pak dálkovým ovladačem. V současné moderní době dokážeme nabídnout nový způsob ovládání a to přes chytrý mobilní telefon, tablet (Somfy Tahoma®, Somfy Connexoon). Více o tomto způsobu ovládání se dočtete zde. Možností u motoricky ovládaných žaluzií je opravdu mnoho a tak záleží opravdu jen na uživateli, jaký způsob si zvolí. Odborníci ze společnosti SunWay Vám samozřejmě poradí a doporučí co nejefektivnější a nejpříjemnější způsob ovládání Vašich žaluzií.

Z-90 NOVAL

Z-90 NOVAL

jednotlivé lamely mají tvar písmene „Z“ o šířce 9cm. Tato úprava zaručuje dokonalé doklápění lamel a minimalizuje tak množství světla, které prochází plochou žaluzie. Na hranách lamel je nalisováno pryžové těsnění, které tlumí hluk vznikající při vzájemném dotyku lamel. Lamely jsou osazeny speciálními kovovými trny, které zaručují pevnější uchycení ve vodících lištách a také jsme díky nim snížili celkový nábal žaluzie při vytažení.

Z-70

Z-70

Jednotlivé lamely mají tvar písmene „Z“ o šířce 7cm. Stejně jako u žaluzie Z-90 má tento typ žaluzie dokonalé odklápění jednotlivých lamel přes sebe. Vzhledem k menší šířce lamel je třeba počítat s větším nábalem při celkovém vytažení žaluzie.

C-80 VENTAL

C-80 VENTAL

inovativní lamela oproti klasické C-80. Lamely mají tvar písmene „C“ o šířce 8cm.Tento typ je osazen kovovými trny, které umožňují pevnější uchycení a díky kterým jsme dosáhli menšího nábalu při vytažení žaluzie. Žebříček, který zajišťuje vytažení a zatažení žaluzie je veden také v kovových háčcích.

C-80

C-80

lamely tvaru písmene „C“ o šířce 8cm. V předchozích letech nejpoužívanější typ venkovních žaluzií. Větší stabilitu lamel zajišťuje zahnutí na jejím okraji. Tvar lamely ji předurčuje k vysokému nábalu při celkovém vytažení. Pro dodatečnou montáž tak tento typ není příliš vhodný.

C-60

C-60

menší tvar lamely tvaru „C“ o šířce 6cm. Využití této lamely najdeme například tam, kde chceme žaluzie zabudovat pod fasádu (tzv. podomítkové provedení) a nemáme dostatečný prostor na větší typy lamel. Ze všech nabízených typů má bohužel tato lamela nejvyšší nábal při celkovém vytažení.

F-80

F-80

lamela stejného tvaru „C“ o šířce 8cm. Tato lamela však nemá po stranách zahnutí. Je tak méně stabilní oproti žaluzii C-80, ale má menší nábal při jejím vytažení. Využití najdeme tedy tam, kde je kladen maximální důraz na minimální nábal.

F-80

EXT-50

jedná se o stejný typ lamely jako je F-80, pouze s šířkou lamel 5cm. Vedení v ocelovém poplastovaném lanku. Tato lamela není vhodná do větších ploch. Jedná se o levné avšak ne příliš stabilní řešení zastínění oken. Tuto lamelu bychom doporučili spíše do interiéru, pracovně jí říkáme „chrastítko“.Tabulka ukazující nábaly žaluzie při vytažené poloze v závislosti na celkové výšce žaluzie:

 nábaly žaluzie

Venkovní žaluzie mohou být namontovány přímo na okno (rám okna), případně pak nad okno. Stále oblíbenějším způsobem je montáž nad okno, kdy nábal žaluzie schováme pod fasádu domu. Při vytažení se pak stává tento prvek téměř neviditelným. Horní profil venkovních žaluzií je z pozinkovaného ocelového profilu 56x58mm. Barevné provedení lamel lze vybírat z mnoha standardních barev dle vzorníku, případně lze lamely nechat upravit na libovolnou barvu dle vzorníku RAL (minimální množství je však 60m2). Spodní profil, vodící nohy a konzole jsou standardně dodávány v eloxové úpravě (světle stříbrná). Ale i zde lze případně zvolit lakování dle vzorníku RAL.

Při dodatečné montáži na okno se jako ochrana žaluzie při vytažené poloze používá krycí plech. Ten chrání žaluzii proti povětrnostním a jiným vlivům. Tento krycí plech dodáváme standardně (bez příplatku) v libovolné barvě dle vzorníku RAL. Je třeba si uvědomit, že venkovní žaluzie by měla být chráněna například proti velmi silnému větru či kroupám. I venkovní žaluzie jsou ochranou proti slunci a ne proti povětrnostním vlivům.